To element biżuteryjny, który jeszcze do niedawna kojarzył nam się wyłącznie z naszymi babciami. W ostatnim czasie, wracają one jednak do łask, stanowiąc niezwykle oryginalny element wykończenia stylizacji zarówno casualowych, jak i tych bardziej eleganckich. Ich historia sięga 1500 – 1300 roku p.n.e i początkowo służyła wyłącznie do spinania szat w krajach śródziemnomorskich, jak Grecja.
Materiały stosowane do produkcji broszek damskich
Pierwszy z nich to złoto – surowiec niezwykle elegancki, stylowy i ponadczasowy. Dodatki z niego wykonane będą stanowiły doskonałe uzupełnienie wieczorowych kreacji, w szczególności tych w kolorze czerwonym oraz czarnym. Spotkać można się także z broszkami srebrnymi, które są równie stylowe, lecz znacznie bardziej przystępne cenowo. Pasują zarówno do marynarki, swetra, jak i sukienki koktajlowej, najlepiej czarnej lub białej. Niezwykle oryginalnie prezentują się dodatki wykonane z bursztynu. To świetna pamiątka z wizyty na polskim wybrzeżu lub pomysł na prezent dla mamy czy babci. Bardzo oryginalnie prezentują się modele z tkanin takich, jak filc czy organza oraz ich wersja sutaszowa, czyli z wiskozowych sznurków. Obie wersje najbardziej pasować będą do codziennych stylizacji.
Jak nosić broszki damskie?
To niezwykle uniwersalny dodatek, który dobrze pasować będzie zarówno do sukienki, żakietu, swetra, płaszcza lub kurtki. Przy jego pomocy możemy także spiąć szal lub apaszkę, dodać elegancji klasycznej, jednokolorowej koszuli lub zmniejszyć zbyt głęboki dekolt sukienki.
Nosić mogą je panie o każdym typie figury. Jedynie posiadaczki dużego biustu nie powinny zapinać jej w tych newralgicznych okolicach.
Nie zaleca się łączenia broszek, w szczególności tych dużych i połyskujących z inną, równie wyrazistą biżuterią. Najlepiej z niej zrezygnować lub ograniczyć się do założenia delikatnych kolczyków wkrętek lub srebrnej obrączki.